آیا شما برای ازدواج کردن آماده‌اید؟

  • 14 شهريور 1395
  • 605
  • 0

آیا شما برای ازدواج کردن آماده‌اید؟

می‌توان گفت اکثریت دختران در دوران نوجوانی و چه‌بسا جوانی تصورشان از ازدواج تصور یک شاهزاده سوار بر اسب سفید (البته در دوران کنونی تصور یک پسر پولدار سوار بر ماشین شیک سفید بااخلاقی عالی و بسیار عاشق‌پیشه) است که از راه می‌رسد و خوشبختی را به ارمغان می‌آورد.

اما در واقعیت ازدواج خود یک چالش بزرگ محسوب می‌شود. چالشی که باید برای آن آماده‌باشیم. چنانچه خود را برای این چالش بزرگ آماده نکرده باشیم چه‌بسا با هیچ شاهزاده سوار بر اسبی نتوانیم همراه شویم و اگر همراه شویم نتوانیم این همراهی را ادامه دهیم.

تصور ما از ازدواج کردن این‌گونه است که طرف مقابل وظیفه خوشبخت کردن ما را به عهده دارد حال‌آنکه در هر شرایطی ابتدا خودمان مسئول خوشبختی خودمان هستیم.

می‌خواهید بدانید برای ازدواج کردن آماده‌اید یا خیر؟

ابتدا از خود سؤالات زیر را بپرسید؟

آیا اکنون از حال خود راضی هستید؟

آیا هم‌اکنون احساس خوشبختی می‌کنید؟

آیا اکنون خود را دوست می‌دارید؟

آیا به پیشرفت و ارتقا فردی خود اهمیت می‌دهید

آیا رابطه‌ای درگذشته داشته‌اید که دید منفی نسبت به مردان پیداکرده باشید؟

اگر از زندگی کنونی خود راضی نیستید، اگر نمی‌توانید با شرایط فعلی خودتان احساس خوشبختی کنید، اگر اعتمادبه‌نفستان کم شده و خود را آن‌گونه که باید دوست نمی‌دارید، اگر برای پیشرفت خود وقت صرف نمی‌کنید و تمام‌کارها را به آینده موکول می‌کنید...

شما هنوز آماده ازدواج کردن نیستید.

لازم است در درون خود تغییراتی ایجاد کنید

اول) خود پنداره مثبت و اعتمادبه‌نفس را در خود تقویت کنید

دوم) فکر کنید که قرار است خودتان مسئول زندگی خود به‌تنهایی باشید. در این صورت چگونه عمل می‌کنید و در کدام جهت پیش می‌روید؟ با خود بیندیشید که دوست دارید چگونه پیشرفت کنید؟ دوست دارید تحصیل‌کرده باشید؟ دوست دارید هنرمند باشید؟ دوست دارید یک آشپز خوب و کدبانو باشید؟ دوست دارید کارهای هنری انجام دهید؟ پیشرفت خود را در چه چیزی می‌بینید؟

تصمیم بگیرید و در آن جهت حرکت کنید و مطمئن باشید کسی که در مسیر پیشرفت شما می‌تواند یار و همراه شما باشد، خواهید یافت.

سوم) با خود بیندیشید در چه مواردی ضعیف هستید و باید تلاش کنید بهتر شوید؟ آیا زودرنج هستید؟ آیا رازدار خوبی نیستید؟ آیا زود عصبانی می‌شوید؟ آیا مواردی هست که فکر می‌کنید باید در خود اصلاح کنید؟

از هم‌اکنون شروع کنید و یک‌به‌یک عادات بد خود را کنار بگذارید و عادت‌های خوب کسب کنید.

چهارم) آیا تصور بدی از ازدواج در ذهنتان باقی‌مانده است؟ تجربه تلخی قبلاً داشته‌اید؟ پدر و مادر و یا شخصی در اقوام شما تجربه تلخی از ازدواج داشته است که ترسی از ازدواج کردن برای شما ایجاد کرده است؟

این تجربیات آفت‌های مهمی برای خوب ازدواج کردن شما محسوب می‌شود. پس سعی کنید ذهنتان را از گذشته پاک‌کنید و آزاد شوید

پس اگر می‌خواهید یک ازدواج موفق داشته باشید ابتدا از خودتان شروع کنید و آماده ازدواج شوید. آنگاه خواهید دید که پروسه ازدواج موفق برای شما خودبه‌خود ایجاد خواهد شد. قرار نیست کسی بیاید و شما را خوشبخت کند. احساس خوشبخت در درون شما نهفته است. اگر اکنون‌که مجرد هستید بتوانید احساس خوشبختی را د خود ایجاد کنید مطمئن باشید می‌توانید در زندگی زناشویی خود نیز خوب عمل کنید و در بدترین شرایط هم احساس خوشبختی را در خود و خانواده خود ایجاد کنید. چراکه شما به‌عنوان زن خانواده ستون اصلی خانه هستید و احساس شادی و خوشبختی از شما به دیگران منتقل می‌شود. پس کمر همت خود را ببندید و آماده ازدواج شوید.

 

نویسنده : زهرا ستوده

 

آیا شما برای ازدواج کردن آماده‌اید؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

logo-samandehi

آمارگیر وبلاگ