چرا دردوران آشنایی از نامزدمان سوالات کافی نمی پرسیم؟

  • 20 آذر 1395
  • 1155
  • 0

نپرسیدن سوالات کافی می تواند آسیب های زیادی را به زندگی شما وارد کند . وقتی شما در یک رابطه عاطفی هستید به دلایل زیر ممکن است از پرسیدن سوالات کافی و تحقیق و تفحص در زندگی فرد خودداری کنید:

1-پرسیدن سوال جنبه رمانتیکی ندارد و وجهه عاشقانه ارتباط را مخدوش میکند:

عاشق شدن جنبه رمانتیکی دارد اما مصاحبه نه. بنابراین برای شما خوشایند تر است که به بیرون رفتن برای شام و مهمانی و ... با نامزدتان بسنده کنید و گمان کنید که او همان نیمه گمشده شماست. در این زمان که با هم سر یک میز شام عاشقانه نشسته اید شاید سوال پرسیدن باعث شود این جنبه عاشقانه در آن لحظه از بین برودشما این را نمی خواهید. شاید سوال پرسیدن عاشقانه نباشد اما تنها راه حل برای شناخت نامزدتان است.پس از آن غافل نشوید. پس از اینکه مطمئن شدید او نیمه گمشده شماست وقت به اندازه کافی برای رفتارهای عاشقانه دارید. چه خوب است که از هرابزاری در زمان خود استفاده کنید.

2-نمی خواهید جواب سوالات خود را بدانید:

برخی اوقات شما در این فکر هستید که حتما با این فرد ازدواج کنید، نمیخواهید این رابطه به پایان برسد و یا نمیخواهید چیز بدی بشنوید، به همین خاطر شما از بحث کردن درباره چیزی که رویاهایتان را خراب میکند اجتناب میکنید و ناخودآگاه تلاش میکنید تا سوالی که رابطه را به چالش بکشد نپرسید.شما سعی میکنید بر اساس رفتارهایی که از او میبینید خود را توجیه کنید که او مناسبتان است.

"وقتی به دنبال پاسخ این سوال هستید که چرا باید کسی را دوست داشته باشید، وقت کافی برای پاسخ به اینکه چرا نباید او را دوست داشته باشید نخواهید داشت"

3-میترسید او نیز سوالاتی از شما بپرسد:

زمانی که شما از گذشته خود راضی نیستید و با آن کنار نیامده اید، زمانی که از خودتان راضی نیستید و اعتماد به نفس بالایی ندارید، زمانی که از کسی که بوده اید و هستید احساس خوبی ندارید، به طور ناخوداگاه از ریز شدن در زندگی شخص مقابل خودداری میکنید چرا که میترسید او نیز در زندگی شما ریز شود و شما این را نمیخواهید. واضح است که چنین رابطه ای نمی تواند به سرانجام خوبی برسد.زمانی در یک رابطه عاطفی وارد شوید که اعتماد به نفس خوبی داشته باشید.

4-نمی دانید چه سوالاتی باید بپرسید:

اگر شما از خودتان، ارزش ها و باورهایتان اطلاعی نداشته باشید و به عبارتی به درک خوبی از خودتان نرسیده باشید قاعدتا نمیدانید چه چیزهایی برایتان مهم است و زنگ خطر شما محسوب می شود و در نتیجه در رابطه خود نمی دانید به چه نکاتی باید توجه کنید.

زمانی که به درک کاملی از ازدواج و زندگی مشترک نرسیده باشید، هیچ مطالعه و پیش آگاهی از زندگی مشترک و آمادگی های پیش از آن نداشته باشید ، قطعا نمی دانید که در ارتباط خود به چه نکاتی باید توجه کنید.اینجاست که ضرورت مطالعه و اگاهی های پیش از ازدواج به وضوح روشن می شود.

هرچه شما درباره شخصی اطلاعات بیشتری داشته باشید بهتر میتوانید تصمیم بگیرید که برای شما همسر خوبی خواهد بود یا خیر و هر چه اطلاعات کمتری از او داشته باشید احتمال اینکه عصبانی یا مایوس شوید و یا اینکه دلتان بشکند بیشتر خواهد بود.

در رابطه خود سوالات زیر را حتما از نامزدتان بپرسید و درباره اینکه شرایطش را می توانید بپذیرید مطمئن شوید:

  1. وضعیت خانواگی و کیفیت روابط او با اعضای خانواده اش
  2. روابط قبلی او و دلایل به هم خوردن آنها(در صورت وجود)
  3. اخلاقیات(اصول اخلاقی) و ارزش ها و باورهای او
  4. نگرش و طرز فکر و برخورد او درباره عشق، تعهد، برقراری ارتباط، فرزندان و کانون خانواده
  5. فلسفه روحی و مذهبی او
  6. اهداف زندگی شخصی و شغلی او

 

نویسنده زهرا ستوده

برگرفته از کتاب"ازدواج" تالیف مهدی میرمحمد صادقی و کتاب"آیا تو آن گمشده ام هستی" باربارا دی آنجلیس

چرا دردوران آشنایی از نامزدمان سوالات کافی نمی پرسیم؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

logo-samandehi

آمارگیر وبلاگ