چرا ازدواج میکنیم؟

  • 15 آبان 1395
  • 1377
  • 0

چرا ازدواج می‌کنیم؟

 یا بهتراست بپرسم چرا می‌خواهیم ازدواج کنیم؟ شاید در نگاه اول این سؤال ساده به نظر برسد و با خود بگویید که پاسخ این سؤال را میدانید. ولی لطفاً مقداری بیشتر به جواب این سؤال فکر کنید. هدف من این است که بتوانید پاسخی کاملاً روشن به این سؤال بدهید.

این سؤال را از خودتان پرسیده و یک قلم و کاغذ بردارید و خیلی روشن و دقیق برای خودتان بنویسید که چرا می‌خواهید ازدواج کنید؟ درواقع به این سؤال پاسخ دهید که فکر می‌کنید با ازدواج کردن چه چیزی به دست می‌آورید و چه تغییری در زندگی شما ایجاد می‌شود؟ هدف شما از ازدواج کردن چیست؟ آیا به‌صرف اینکه به سن ازدواج رسیده‌اید و تمام دختران در این سن ازدواج می‌کنند شما هم می‌خواهید ازدواج کنید که از قافله عقب نمانید؟ با خودتان روراست باشید. شما قرار است فقط به خودتان پاسخگو باشید پس پاسخی صادقانه به خودتان بدهید و دلیل اینکه می‌خواهید ازدواج کنید را برای خودتان مشخص کنید. مشخص کنید باور و تعریف شما از ازدواج چیست؟ آیا تاکنون به آن فکر کرده‌اید؟

چرا ازدواج می‌کنیم؟

ازدواج می‌کنیم زیرا به آن نیاز داریم. ازدواج می‌کنیم زیرا در پناه ازدواج به آرامش می‌رسیم و آرامش نیازی است که خداوند در وجود ما قرار داده است و این نیاز بین زن و مرد مشترک است. والاترین ثمره‌ای که ازدواج برای ما دارد رسیدن به آرامشی است که در پناه عشق به وجود می‌آید. تمام دلایل دیگری که برای ازدواج مطرح می‌شود تنها وسیله‌ای است برای رسیدن به این هدف والا. درست است که با ازدواج کردن بسیاری از نیازهای دیگر ما نیز برآورده می‌شود اما برآورده شدن آن‌ها وسیله ایست که درنهایت منجر به آرامش روح شما خواهد بود. آرامشی والا که می‌تواند شما را به اوج برساند.

بگذارید خیلی راحت و خودمانی برایتان بگویم. همه ما، دختران عزیز پدرانمان هستیم و هر بار کار خوبی انجام دادیم یا موفقیتی به دست آوردیم با این جمله پدر روبرو شدیم که: دخترم من بهت افتخار می‌کنم. خیلی حس قشنگی داریم در آن لحظه. وقتی شادی را در چشمان پدر می‌بینیم و میدانیم که از داشتن ما به خود می‌بالد. ولی  باوجودی که در این حالت به خود می‌بالید، آرامش واقعی درونی را تجربه نمی‌کنید؛ اما زمانی که در اثر همین موفقیت از همسر خود می‌شنوید که: من از اینکه تو همسرم هستی به خود می‌بالم، چنان آرامشی از شنیدن این جمله پیدا می‌کنید که با هیچ حس دیگری قابل قیاس نیست.

راز در همین‌جاست. حکمتی که خداوند در امر ازدواج قرار داده در همین احساس آرامش شما قرارگرفته است. در این حالت شما حاضر هستید هر کاری که لازم باشد انجام دهید تا این حس زیبا را در همسر خود ایجاد کنید، چراکه از احساس او ابتدا خودتان لذت می‌برید.  در سایه آرامشی که بدست آوردید شور و اشتیاق نیز به وجود آمد. حرکت و انگیزه نیز به وجود آمد و هزاران حس و نیروی زیبای دیگر که به‌واسطه این آرامش درونی برای شما ایجاد می‌شود که می‌تواند زندگی شما را متحول کند و پیشرفت‌ها و موفقیت‌های زیادی را برای شما به ارمغان آورد.

اگر ذره‌ای به این حس شک دارید می‌توانید با زنانی که تا سنین بالا ازدواج نکرده‌اند صحبتی داشته باشید تا به‌خوبی متوجه شوید که همیشه جای آرامش درونی در زندگی این افراد خالی است. انگیزه و اشتیاق برای زندگی کردن و کسب موفقیت در زنانی که زندگی زناشویی موفقی دارند هزار برابر بیشتر از خانم‌های مجردی است که در شرایط برابر و چه‌بسا شرایط بهتر برای رسیدن به همان هدف تلاش می‌کنند.

پس به ازدواج از این دید نگاه کنید. ما ازدواج نمی‌کنیم چون غریزه جنسی داریم، ازدواج نمی‌کنیم چون نمی‌خواهیم تنها باشیم، ازدواج نمی‌کنیم چون می‌خواهیم خانواده تشکیل دهیم. این‌ها تنها وسیله‌ای هستند تا بتوانیم به هدف والای ازدواج برسیم. ازدواج می‌کنیم چون می‌خواهیم به آرامش درونی برسیم که این آرامش درنهایت می‌تواند انسان را به کمال برساند. کمال‌گرایی در ذات انسان نهادینه شده است و همه انسان‌ها به‌نوعی به‌سوی آن درحرکت‌اند. این حرکت با یک ازدواج خوب و موفق می‌تواند به‌درستی هدایت‌شده و انسان را به کمال برساند. زنان باهمسر شدن و درنهایت مادر شدن زنانگی خود را به کمال می‌رسانند و این حس در تمام شما خانم‌ها به لطف خداوند قرار داده‌شده است.طبق نظر کارشناسان دو عاملی که بشترین نقش را در خوشبختی تمام انسان های روی کره زمین ایفا میکنند عبارتند از»1- ایمان به خدا و 2- ازدواج

پس اگر هدف از ازدواج کردن اینگونه باشد لازم است که ازدواجی خوب و موفق داشته باشید تا بتوانید در پناه آن به ارامش برسید. برای داشتن چنین ازدواجی آمدگی هایی لازم است که شما باید قبل از ازدواج اقدامات لازم را برای ایجاد امادگی برای ازدواج در خود ایجاد نمایید."کتاب میخواهم ازدواج کنم" میتواند راهنمای گام به گامی در این مسیر برای شما باشد

چرا ازدواج میکنیم؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

logo-samandehi

آمارگیر وبلاگ