نقش مرد درشادی همسرش

  • 24 آبان 1395
  • 1133
  • 0

به طور یقین زن ستون اصلی عاطفی درخانه  می باشد.خداوند منبع بی نظیری از عشق را در وجود زن نهادینه کرده است و زنی که بتواند از منبع بی پایان عشق خود استفاده نماید و نور عشق را به اطرافیان خود هدیه دهد بی شک خانواده ای مستحکم را بنیان میگذارد.خانواده ای که فرزندانی سالم در آن پرورش خواهند یافت. اینچنین زنی نه تنها خود شادمان خواهد بود بلکه با شادی خود می تواند موجب شادی و نشاط اطرافیان و خانواده خود گردد.

اما پاسخ به این سوال که چگونه زن میتواند از منبع عظیم انرژی خود استفاده نماید و چگونه این قدرت در وجود او شکوفا می شود خود حایز اهمیت بسیاری است و آیا مرد به عنوان ستون استوار خانواده نقشی در شکوفایی قدرت زن و شاد بودن همسر خود دارد یا خیر؟

به طور قطع یک مرد موفق میداند زمانی میتواند درخانه آرامش را تجربه کند که همسرش یک زن شاد و راضی از زندگی باشد.

آقایان بدانید: شاد کردن همسرتان کار خیلی سختی نیست کافی است نکاتی را رعایت کنید تا بتوانید با شادکردن او شادی را برای خودتان به ارمغان بیاورید

  1. خانم ها سمعی هستند. خانم نیاز به شنیدن دارند. خانم نیاز دارند کلمه دوستت دارم را از شما بشنوند. این جمله برای شما هزینه ای در بر ندارد پس چرا وقتی با جمله ای میتوانید شادی زندگی خود را تصمین کنید، گوش همسرتان را با این جمله نوازش نمیدهید؟ محبت خود را به وی ابراز کنید. حتی در مقابل همسرتان به مادرش بگویید که دخترش را بسیار دوست میدارید.فراموش نکنید عشق تا زمانی در فضای خانه شما حکمفرماست که رفتار شما مانند همان روزهای اول عاشقانه باشد. شنیدن کلمه دوستت دارم یک نیاز همیشگی است که باعث می شود شعله عشقتان همیشه شعله ور بماند.
  2. خانم ها نیاز به تکیه گاه دارند، آنها نیاز دارند بدانند در هرحالتی میتوانند به شما تکیه کنند. کافی است به او نشان دهید که آسایش او برای شما مهم است. حتی با کارهای بسیار کوچک می توانید به او نشان دهید که حامی خوبی برایش هستید. وقتی مهمان دارد و خسته است و به او کمک میکنید، وقتی به محل کار یا تحصیل میرود و او را میرسانید، وقتی با کلامتان به او میگویید که مواظب سلامتی خودش باشد، همه این موارد برای همسر شما بیانگر این است که برایتان مهم است و مواظبش هستید، این حس که هر جا مشکلی دارد می تواند به شما به عنوان حامی خود تکیه کند، برای او بزرگترین آرامش است. پس هم اکنون به او اطمینان دهید که همواره یاورش هستید و ازتمام دنیا برایتان با اهمیت تر است.
  3. خانم ها برای شاد بودن نیاز دارند یک تصور ذهنی خوب از خود داشته باشند. نقش شما در تثبیت این تصور برای همسرتان بسیار چشمگیر است. برای او شرایطی را فراهم کنید که بتوانداستعدادهایش را شکوفا کند و در سایه تعریف و تمجید شما بدرخشد.گرفتن هدایای گران قیمت تنها بخشی از نیاز موقت همسرتان را پوشش میدهد. بیش از آن، او نیاز دارد که برایش وقت صرف کنید، به گفته هایش گوش دهید و از نکات مثبتش تعریف کنید تا حس شادمانی و آرامش را درسایه حمایت شما تثبیت کند.اما دقت کنید  مبالغه گویی نکنید . از آنچه که واقعا صفت بارز اوست تعریف کنید. از همسرتان بابت کارهایش قدردانی کنید. هر کاری که برایتان انجام میدهد از او قدردانی کنید. اگر لباسهایتان را مرتب و آماده میکند به او بگویید از اینکه به فکر مرتب بودن من هستی از تو ممنونم. صرفا تشکر را بیان نکنید بلکه علت قدردانی خود را نیز اعلام کنید. نگذارید احساس اینکه کارهای شما وظیفه اوست به همسرتان دست دهد. درمناسبی خاص برایش هدیه ای بخرید و از او بابت اینکه محیط خانه را برایتان امن و آرام نگه میدارد تشکر کنید.
  4. خانم ها کلامی هستند. آنها نیاز به صحبت کردن دارند، دوست دارند ساعت ها با همسرشان به گفتگو بنشینند و از سیر تا پیاز ماجراها راتعریف کنند. عملی که شاید برای آقایان زیاد دلچسب نباشد اما مردی که بتواند این نیاز همسرش را به خوبی پاسخ گوید برنده بازی خواهد بود و میتواند قلب همسرش را برای همیشه تسخیر کند.بسیار از خانم ها شنیده اید که میگویند "من فقط میخواهم حرفم رابشنوی و احساسم را درک کنی" آنها توقع راه حل ندارند چیزی که مردها برای آن حاضر و آماده اند.پس برای همسرتان شنونده خوبی باشید. توصیه می شود ساعاتی از وقتتان را صرف هم صحبتی با همسرتان کنید وبا دل و جان به حرف هایش گوش فرادهید.

یقین بدانید با رعایت نکات به ظاهر کوچک، میتوانید شادی و آرامش را به محیط خانواده خود هدیه دهید. مطمئن باشید هر چه خانواده شادتر و آرام تری داشته باشید و رابطه بهتری با همسرتان برقرار کنید، انرژی و انگیزه خودتان نیز برای کارهایتان بیشتر خواهد بود.

کلام آخر اینکه: شاد کردن یک زن هنر است که ریشه ای ذاتی و درونی دارد و اثر آن بسیار ماندگار خواهد بود.انجام کارهای به ظاهر ساده این مقاله را به تعویق نیندازید تا شاهد تغییرات بزرگی که درزندگیتان ایجاد می شود باشید.

نویسنده: زهرا ستوده

 

 

 

نقش مرد درشادی همسرش

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

logo-samandehi

آمارگیر وبلاگ