امسال بهترین سال زندگی خود را بسازید

  • 14 فروردين 1396
  • 1192
  • 1

امروز دوشنبه چهاردهم فروردین ماه 1396 است. اکنون که این پست را می نویسم ساعت 6:40صبح است و هوا گرگ  میش.

روز تازه ای در حال آغاز شدن است.امسال سعی کردم از 13 روز تعطیلات نوروزی حسابی استفاده کنم. استراحت کردم و سعی کردم به خودم خوش بگذرانم تا با انرژی کافی به استقبال سال جدید بروم. متاسفانه همیشه در پایان روز سیزدهم ازاینکه تعطیلات تمام شده و باید شروع به کار،تحصیل و فعالیت کنیم ناراحت هستیم. اکثرا چون فعالیت هایی که انجام می دهیم مورد علاقه مان نیست احساس ناراحتی میکنیم. من نیز بارها این احساس ناخوشایند را تجربه کرده ام.

اما امسال من در پایاین روز سیزدهم احساس شادمانی بسیاری داشتم و منتظر طلوع آفتاب روز چهاردهم. بعد از 13 روز تعطیلات نورورزی امروز شروعی تازه برای ساختن یک زندگی جدید است.امسال من منتظر پایان تعطیلات بودم چرا که تصمیم گرفته ام سالی متفاوت برای خود بسازم. امسال قرار است بهترین سال زندگی من باشد.

همه ما عادت داریم اول سال به خود قول دهیم که سالی متفاوت و پر از اتفاقات مثبت و پیشرفت های فراوان برای خود بسازیم،اما به ناگاه چشم باز میکنیم و می بینیم که اسفند ماه از راه رسیده است و هیچ کدام از آن اتفاقات خوبی که از ابتدای سال منتظرش بودیم در زندگی مان رخ نداده است.اما  ناامید نمی شویم و با خود می گوییم : انشاالله سال آینده حتما به تک تک اهدافمان خواهیم رسید.اما...

و این چرخه ادامه دارد تا جایی که دیگر رمقی برای حتی آرزو کردن هم نداریم چه برسد به رسیدن به اهدافمان.

دیگر از ما گذشته است...

اما من امسال قصد دارم این چرخه را ادامه ندهم.میخواهم امسال سال متفاوتی برای من باشد.میخواهم بهترین سال زندگی ام را رقم بزنم.امسال قراراست در زندگی عاطفی و شغلی من اتفاقات مهمی رخ دهد و من باید با یک برنامه ریزی مناسب این اتفاقات را مدیریت کنم تا به لطف خدا به نتیجه مطلوب خود دست پیدا کنم.

در این باره برایتان بیشتر خواهم نوشت.

اوضاع و احوال شما چگونه است؟

برنامه شما برای امسالتان چیست؟ آیا میخواهید به چرخه نرسیدن به اهداف و آرزوها ادامه دهید؟

اصلا هدف و آرزوی خاصی برای خود تعریف کرده اید؟

آیا از روند زندگی فعلی خود راضی هستید و یا احساس میکنید باید تغییر و تحولی در زندگیتان ایجاد کنید؟

از زندگی عاطفی خودتان راضی هستید؟

از وضعیت شغل، سلامت جسم و روح خود راضی هستید؟

اگر شما هم مثل من احساس میکنید که وقت آن رسیده است تحولی در زندگی خود ایجاد کنید، پس از همین امروز شروع کنید.

یک قلم و کاغذ بردارید و شروع به نوشتن کنید. دوست دارید پایان سال به چه چیزهایی رسیده باشید؟

فکرتان را محدود نکنید. از نوشتن نترسید. اجازه دهید هر چه دل تنگتان میخواهد بگوید و شما بنویسید.آرزوهایتان را حبس نکنید. اگر هنوز ازدواج نکرده اید و دلتان میخواهد امسال متاهل شوید، اگر شغل مناسبی ندارید،درآمد کافی ندارید و خلاصه هر آنچه دوست دارید در پایان سال بدست بیاورید را بدون ترس و دلهره از بدست آوردنش بنویسید.

جرات کنید و بنویسید. تصمیم بگیرید و اراده کنید. خواهید دید که زمین و زمان و کائنات خدای رحمان در خدمت شما قرار میگیرند چرا که شما خواسته اید هدفی را خلق کنید و خداوند جهان را برای شما آفریده است.

خاتون سالی خوش و پر از موفقیت را برای شما آرزومند است.منتظر خبرهای خوب شما هستیم.

امسال بهترین سال زندگی خود را بسازید

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
سارا جون در تاریخ ۱۳۹۶/۰۱/۱۵ گفته:
۰ ۰ | ۰

خاتون سلام از پست انگیزشیت متشکرم.براستی که لپ کلام را ادا کردی من هم هرسال با خودم کلی برنامه میریزم اما همت نمی کنم که انجامش بدم. منم امسال قول میدم که بهترین سال زندگیم رو بسازم

مطالب مرتبط

logo-samandehi

آمارگیر وبلاگ