انگیزه های اولیه یک مرد در زندگی چه چیزهایی هستند؟

  • 8 آبان 1395
  • 1027
  • 0

انگیزه های اولیه یک مرد چه چیزهایی هستند؟

شاید گله بعضی از شما خانم ها این باشد که همسرتان تمام مدت به فکر کارش است و به خانه و خانواده اش توجهی ندارد. زیاد شنیده می شود از خانم ها که میگویند کاش اینقدر که کارش را دوست داشت ما را نیز دوست داشت.

گله شما از مردتان بخاطر این است که از ذات و انگیزه های اولیه او اطلاع کافی ندارید که در این مقاله سعی میکنیم تا حدودی این مساله را برای شما خانم عزیز تشریح کنیم:

عمدتا سه عامل انگیزشی برای هر مردی در زندگی وجود دارد و تازمانی که به این سه سوال پاسخ مناسبی ندهد نمی تواند بر مسایل دیگری چون عشق و محبت و سایرمواردی که مد نظر شما خانم عزیز است تمرکز کافی داشته باشد.

سوال اول: او کیست(عنوانش چیست)

سوال دوم: شغلش و سمتش چیست؟

سوال سوم: میزان درآمد و پاداشی که در مقابل کارش میگیرد چقدر است؟

پاسخ به این سوالات سه دستاورد مهمی است که هر مردی باید بتواند به آنها دست یابد تا بگوید که واقعا هدف خود را محقق کرده است.در واقع پاسخ به این سوالات برای آنها این حکم را دارد که به یک مرد واقعی تبدیل شده اند . اگر در هر یک از آنها نقص یا خللی وارد شود احساس مرد بودن آنها دچار خدشه خواهد شد

از کودکی برای هر پسر بچه ای این سوالات وجود دارد و به این موضوع فکر میکند که درآینده چه کسی خواهد بود، چه شغلی خواهد داشت و آیا فرد پولداری می شود یا خیر؟ در واقع این موضوع که پاسخ به این سوالات به مفهوم مرد واقعی بودن است از کودکی به آنها آموزش داده شده است.

با توجه به روحیات و حالات هر مردی پاسخ به این سه سوال میتواند به بخش اعظمی از زندگی آنها تبدیل شود و یا خیر .

بسیار دیده ایم مردهایی را که مد نظرشان است  رئیس کسب و کاری باشند و درآمدشان به حد بالایی برسد درنتیجه بخش اعظمی از زمان خود را برای پاسخ به این سه سوال صرف میکنند و درمقابل کسان دیگری را هم دیده ایم که به حد متوسطی قانعند و سعی میکنند یک پاسخ قابل قبول برای سوالات خود بیابند و آن را حفظ کنند و فکر خود را بر سایر مسایل زنگی تمرکز دهند.

در این بین مردهایی هم هستند که این قدرت را دارند که تمرکز خود را علاوه بر مسایل انگیزشی خود بر مسایل دیگر نیز حفظ کنند این چنین مردهایی میتوانند ضمن اینکه در جستجوی پاسخ به سوالات زندگی خود هستند به سایر مسایل مانند ازدواج و توجه به خانواده نیز تمرکز کنند.

لذا چنانچه میبینید گاهی همسر شما چنان در مسائل کاری خود غرق می شود که ممکن است برخی وظایف خانوادگی خود را فراموش کند علت این امر را در ذات او جستجو کنید و بدانید هدف او این است که به شما نشان دهد که برایتان یک مرد واقعی است. شما باید انگیزه های اصلی یک مرد را درک کنید . اینکه او در خانه نیست و زمان زیادی را صرف کار میکند،اینکه چرا اینطور مراقب درآمدش است دلیلش این است که اودر دنیای خود بر اساس اینکه او کیست، شغلش چیست و چقدردرآمد دارد با سایر مردان مقایسه می شود و هیچ مردی دوست ندارد در عرصه این رقابت شکست بخورد.کمکی که شما میتوانید به او بکنید این است که او را درمسیر تحقق اهدافش یاری رسانیدزیرا زمانی که پاسخ سوالات خود را بیابد و به هدفش برسد قطعا میتواند تمرکز بیشتری برای خانه خود بگذارد و مرد شادتری خواهد بود.زمانی که شما درک میکنید که استرس ها و نوسانات اخلاقی او بخاطر نگرانی از این است که درجایگاهی که میخواهد نیست، آنگاه مشکلاتی که ذهنش را درگیر ساخته بهتر درک میکنید و رفتارهایش برایتان قابل درک تر خواهد بود.

اگر مردی نتواند به سوالات خود پاسخی مناسب دهد و نتواند به دنبال تحقق رویای مرد واقعی بودن خود برود نمیتوان سرنوشت خوبی برای این شخص تصور کرد. چنین مردی بسان یک مرده خواهد بود و این خود دلیلی بر اهمیت انگیزه های اولیه مردان است.

این سوال در بین خانم ها بسیار پرسیده می شود که چرا پسرها برای ازدواج پیش قدم نمی شوند؟ چرا وقتی میدانند دختری برای زندگیشان مناسب است باز هم میترسند و اقدام نمیکنند؟

پاسخ به این سوال را میتوانید در اطلاعاتی که از این مقاله آموخته اید بدست آورید. اگر پسری شما را برای ازداواج میخواهد اما میترسد اقدام نماید بدانید هنوز نتوانسته آنگونه که میخواهد به پرسشهای خود پاسخ بدهد.در "دی ان ای" همه مردان انگیزه حمایت از خانواده و تامین خواسته های آنها وجود دارد و هرکاری که آنها انجام میدهند در این راستا است. اگر مردی استطاعت تهیه مسکن برای خانواه اش را نداشته باشد یعنی توانایی حفاظت از خانواده اش در مقابل عوامل محیطی را ندارد. لذا زنگ خطری برایش به صدا درخواهد آمد که تا زمانی که نتواند از خانواده اش محافظت کند اقدام به تشکیل خانواده ننماید.

معمولا خانم ها نمی توانند با این واقعیت ها کنار بیایند. بسیاری از خانم ها گمان میکنند اگر مردی شما را دوست دارد پس باید با هم رویایتان را بسازید و دنبال کنید. شما این توانایی را دارید که همزمان که زندگی خود را اداره میکنید به سوی پیشرفت قدم بردارید.اما ثبات برای مردها اهمیت ویژه ای دارد. این تفاوت به علت تفاوت در ذهن زن و مرد ایجاد می شود . زن ها به دلیل چند بعدی بودن ذهنشان می توانند همزمان بر چند موضوع تمرکز کنند. اما مردها دارای ذهن تک بعدی هستند و وقتی بر موضوعی تمرکز دارند توانایی تمرکز همزمان بر موضوعی دیگر را ندارند(البته در هر دو مئرد استنائاتی وجود دارد). این امر باعث می شود آنها تازمانی که نسبت به پاسخ سوالات خود مطمئن نباشند از تشکیل خانواده هراس داشته باشند.

نویسنده: زهرا ستوده

برگرفته از کتاب"مثل مردها فکر کنید,مثل زن ها رفتار کنید",استیوهاروی

 

انگیزه های اولیه یک مرد در زندگی چه چیزهایی هستند؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

logo-samandehi

آمارگیر وبلاگ